Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
5 najpopularniejszych usterek systemu AdBlue
System AdBlue to nowoczesne rozwiązanie stosowane w samochodach z silnikami Diesla, które ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Technologia ta stała się niezbędna w związku z wprowadzeniem coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin. Pomimo swojej zaawansowanej konstrukcji, system AdBlue może ulec awarii, co prowadzi do problemów związanych z eksploatacją pojazdu. Co może się popsuć w tym systemie?
Jakie awarie mogą dotyczyć systemu AdBlue?
Pomimo wykorzystania zaawansowanej technologii, AdBlue może przestać działać poprawnie. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, przez które tak się zazwyczaj dzieje.
Przeczytaj również: Na czym polega naprawa kadłubów silnika?
1. Zanieczyszczony czujnik NOx – czujnik NOx (tlenków azotu) jest kluczowym elementem systemu AdBlue, który monitoruje poziom emisji spalin. W przypadku jego zanieczyszczenia dochodzi do błędnych odczytów, co skutkuje nieprawidłowym działaniem systemu. Czyszczenie lub wymiana czujnika NOx może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Tego typu czynnością może zająć się Car Service.
Przeczytaj również: Typowe usterki mechaniczne samochodów
2. Uszkodzony wtryskiwacz AdBlue – wtryskiwacz AdBlue odpowiada za dostarczanie odpowiedniej ilości roztworu do układu wydechowego. Jego uszkodzenie może prowadzić do niewłaściwego dozowania AdBlue, co z kolei skutkuje nieprawidłowym działaniem systemu.
Przeczytaj również: Czy opłaca się naprawiać uszkodzoną oponę?
3. Zamarznięty roztwór AdBlue – roztwór AdBlue ma tendencję do zamarzania w niskich temperaturach, co nierzadko skutkuje awarią systemu. Jeśli pojazd jest często eksploatowany w warunkach zimowych, warto zainwestować w podgrzewacz AdBlue, który zapobiegnie zamarzaniu roztworu.
4. Uszkodzone przewody układu AdBlue – uszkodzenie przewodów układu AdBlue może prowadzić do wycieków roztworu oraz wpływać na jego prawidłowe dostarczanie do układu wydechowego. W przypadku stwierdzenia tego typu awarii należy jak najszybciej wymienić przewody, aby uniknąć dalszych problemów związanych z systemem. Serwis AdBlue w Szczecinie można powierzyć wspomnianemu wcześniej warsztatowi.
5. Niewłaściwy poziom roztworu AdBlue – system AdBlue wymaga odpowiedniego poziomu roztworu w zbiorniku, aby funkcjonować prawidłowo. Jeśli jest on zbyt niski, system może generować błędy i nie działać poprawnie. W takim przypadku należy uzupełnić poziom AdBlue, zwracając uwagę na właściwe proporcje mieszanki.
Regularna kontrola systemu AdBlue jest kluczowa dla utrzymania jego prawidłowego działania i uniknięcia poważnych awarii. W ramach serwisowania pojazdu warto sprawdzić stan czujników, wtryskiwaczy oraz przewodów układu. Ponadto należy kontrolować poziom roztworu AdBlue oraz uzupełniać go zgodnie z zaleceniami producenta.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana