Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Import aut z USA coraz popularniejszy w Polsce
Coraz więcej Polaków decyduje się na sprowadzenie samochodu zza oceanu, a rynek importu aut z USA rośnie z roku na rok. Czy warto się jednak na to decydować, jakie są korzyści i czy należy się obawiać ewentualnych problemów związanych z takim przedsięwzięciem?
Dlaczego Polacy sprowadzają samochody z USA?
Za główny powód importu aut z USA przez Polaków można uznać korzystne ceny samochodów używanych w Stanach Zjednoczonych. W przypadku niektórych marek i modeli różnica w cenie może wynosić nawet kilkadziesiąt procent w porównaniu z rynkiem europejskim. Kolejnym powodem jest większy wybór dostępnych samochodów - rynek amerykański jest bowiem znacznie bardziej zróżnicowany niż europejski. Ponadto, Amerykanie częściej zmieniają swoje pojazdy, przez co rynek wtórny jest dobrze zaopatrzony w stosunkowo młode i dobrze utrzymane samochody. Wreszcie, auta sprowadzone zza oceanu cieszą się w Polsce wysokim prestiżem i są postrzegane jako bardziej ekskluzywne niż te zakupione na miejscu.
Przeczytaj również: Jak wygląda procedura rejestracji samochodu używanego?
Czy warto importować auto z USA?
Kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzję o imporcie auta z USA są przede wszystkim oszczędności finansowe. Jak wspomniano wcześniej, różnice cenowe między rynkiem amerykańskim a europejskim są często bardzo duże i wynoszą nawet kilkadziesiąt procent. Dodatkowo, auta zaimportowane z USA są na ogół dobrze wyposażone, co również przyciąga potencjalnych nabywców. Warto jednak pamiętać o kosztach związanych z transportem samochodu, jego cło oraz niezbędnych formalnościach, które mogą zwiększyć koszt całej transakcji. Jednak nawet po uwzględnieniu tych dodatkowych wydatków, import auta zza oceanu może okazać się korzystniejszy niż zakup na rynku krajowym.
Przeczytaj również: Jakie zalety ma skup aut używanych?
Potencjalne problemy związane z importem aut z USA
Importując samochód z USA należy liczyć się z pewnym ryzykiem i potencjalnymi problemami. Przede wszystkim konieczność zmiany oznaczeń przyrządów, takich jak prędkościomierz czy licznik zużycia paliwa, na jednostki używane w Europie. Istnieje także ryzyko sprowadzenia samochodu, który ucierpiał w wyniku powodzi czy wypadku – warto wtedy sprawdzić historię pojazdu przed jego zakupem. Kwestią podnoszoną przez niektórych krytyków są również trudności z serwisowaniem amerykańskich samochodów oraz dostępnością części zamiennych na polskim rynku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana