Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zabezpiecza się reflektory po regeneracji?
![Jak zabezpiecza się reflektory po regeneracji? Jak zabezpiecza się reflektory po regeneracji?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-293411-jak-zabezpiecza-sie-reflektory-po-regeneracji.jpg)
Odpowiednie oświetlenie jest ważnym elementem wyposażenia samochodu, ponieważ zapewnia kierującemu właściwą widoczność po zmroku oraz w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, a także ułatwia innym uczestnikom ruchu zauważenie przemieszczającego się pojazdu. Choć reflektory samochodowe z czasem ulegają zużyciu, istnieją sposoby, żeby przywrócić im dawną sprawność bez zbędnych kosztów. Po regeneracji warto je jednak zabezpieczyć.
Na czym polega regeneracja reflektorów?
Renowacja reflektorów służy odzyskaniu ich wcześniejszych właściwości. W zależności od sytuacji może obejmować polerowania kloszy lub odnowienie odbłyśników. W pierwszym przypadku regeneracja reflektorów samochodowych polega na zastosowaniu pasty ściernej, która usuwa część tworzywa, które uległo utlenieniu albo zostało zarysowane bądź silnie zabrudzone, a jednocześnie wygładza powierzchnię. Proces ten musi być przeprowadzany starannie i ostrożnie, by generowana w czasie zabiegu temperatura nie doprowadziła do zmiany kształtu lub odbarwienia się poliwęglanu. W drugim przypadku praca przy odświeżaniu elementu oznacza demontaż lampy i usunięcie starej powłoki lustrzanej, wygładzenie odbłyśnika, a następnie poddanie go procesowi napylania próżniowego. Zachodzi on przy bardzo niskim ciśnieniu i polega na odparowaniu aluminium, które następnie kondensuje i osadza się na powierzchni plastiku poddanej wcześniej jonizacji dla zwiększenia przylegania warstwy metalu. Warto pamiętać, że taka powłoka jest bardzo cienka, a jej grubość mierzy się w mikrometrach.
Jak można zwiększyć trwałość kloszy?
Klosze poddane regeneracji odzyskują swoje pierwotne parametry i nie blokują promieniowania, pozwalając lampie na uzyskiwanie odpowiedniego natężenia emitowanego światła. Dla uchronienia ich przed zbyt szybkim niszczeniem zewnętrznej warstwy tworzywa stosuje się specjalne powłoki zabezpieczające, które ściśle przylegające do powierzchni osłaniają ją przed zarysowaniami, a także działaniem różnego rodzaju chemikaliów. W tym celu używa się zarówno lakierów bezbarwnych przeznaczonych do pokrywania elementów z poliwęglanu, jak i powłok ceramicznych oraz folii. Wybór najlepszej metody zależy od rodzaju lampy i ryzyka, na które będzie narażona. Firma TMC Regeneracja Reflektorów zajmuje się odnawianiem kloszy i odbłyśników, a także przeróbką świateł.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana